Mobil Nasıl Yapılır

Android Telefonda Konuşarak Nasıl Yazı Yazılır?

Konuşarak Yazı Nasıl Yazılır?
Konuşarak Yazı Yazma

Teknoloji arttıkça kolaylıklar artıyor insanlar daha az vakitle daha çok şey yapmak istiyor tabi haklılar. Bu yazımızda da size bir kolaylık göstermeyi hedefliyorum bu kolaylık ise Android de konuşarak yazı yazmak.

Dediğimiz ayarları yaptığınızda Android Telefonunuzda sizde istediğiniz gibi Ses ile yazı yazabilirsiniz bu özelliği istediğiniz her yerde mesela Facebook gibi sosyal medyalarda isterseniz İnternet’te arama yaparken Yani kısacası her yerde kullanabilirsiniz. Eminim konuşarak yazı yazmak size büyük size kolaylık sağlayacaktır.

Android’de nasıl konuşarak yazı yazabileceğiniz anlatmak için kullanacağım telefon LG G3 telefondur. Muhtemelen aynı ayarlar sizin telefonunuz için de geçerli olacaktır. Haydi hadi başlayalım.

Android’de Konuşarak Yazı Nasıl Yazılır?

Ayarları Yapın:

  1. İlk başta yapmamız gereken ayarlar menüsüne girmek
  2. Ayarlar menüsünden dil ve klavye bölümüne girin
  3. Dil ve klavye bölümüne girdikten sonra buradan varsayılan dil olarak Türkçe dilini seçin ve kişileştirme ayarlarınızı yapın veya kişisel ayarları ellemeyin size kamış.
  4. Tüm ayarlamalar bittikten sonra artık sesle yazı yazmaya başlayabilirsiniz.
Konuşarak Yazı Yazma Ayarları

Ses İle Yazma Ayarları

Yazmaya Başlayın:

  1. Yazı yazmak istediğiniz uygulamaya veya oyuna ve benzeri mecralara girin.
  2. Yazı yazmak istediğiniz kutucuğa tıklayın ve klavye görünür hale gelsin.
  3. Klavye görünür hale geldikten sonra klavyeye bir bakın bir mikrofon tuşu var mı? varsa tıklayın. Yoksa mikrofon tuşu, kısayol olarak bir tuşa gizlenmiş demektir bu kısayol genellikle ayarlar tuşu olur, ayarlar tuşuna basılı tutun ve gelen kutucuktan mikrofon tuşuna tıklayın.
  4. Klavyede mikrofon tuşu yoksa ve bir türlü bulamadıysanız İnternet’te telefonun markasını ve modelini yazıp klavye kısa yolları yazıp araştırın eminim bu şekilde bulabilirsiniz.
  5. Klavyede mikrofon tuşuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan mikrofon simgesine tıklayın ve konuşun, konuştuklarınız otomatik olarak yazıya dönüştürülecektir işte her şey bu kadar.

Konuşarak whatsapp da yazı yazma

Konuşarak Yazma

Android’de Konuşarak Yazı Yazma Nerelerde Kullanılabilir?

Android’de ses ile yazı yazmayı sosyal medyada, herhangi bir yazı yazma, not tutma uygulamasından, İnternet üzerinde, google dokümanlarda, android’deki Microsoft word gibi yazı yazma uygulamalarında… kısacası telefonda yazı yazılabilecek her türlü ortamda konuşarak yazı yama özelliği kullanılabilir.

Konuşarak Yazı Yazarken Hatalar Nasıl Düzeltilir?

Konuşarak yazı yazarken hata yaptığınızda imleci yani yazı yazarken gördüğünüz kısa çizgiyi hata yaptığınız yere götürüp hatanızı çıkış yapmadan düzeltebilirsiniz.

Konuşurken Yazı Yazarken Noktalama İşaretleri Nasıl Eklenir?

Noktalama işaretlerini konuşurken yazabilmek için verdiğimiz ilginizce kelimeleri söylemeniz gerekmektedir.

Period=Nokta
Comma=Virgül
Exclamation point=Ünlem işareti
Question mark=Soru işareti

Bazı Kısayollar:
New line=Yeni satır
New paragraph=Yeni paragraf
Stop listening=Sesle yazmayı sonlandırma

 

Yorum Yap

Yorum Yap