Oyunlar

Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları 2020

Dünyanın en çok oynanan oyunları listesi
Dünyanın en çok oynanan oyunları

Merhaba bu yazımızda sizlerle birlikte dünyanın en çok oynanan oyunlarına bakacağız. Her oyunu kısaca tanıtacağım, açıklayacağım. Lafı fazla uzatmadan dünyada en çok oynanan oyunlar listesine geçelim isterseniz. Listeyi kafama göre oluşturmadım her sene yapılan anketlerden çıkan sonucu size aktarıyor bulunmaktayım.

1. League of Legends (Yapımcı: Riot Games)

League of Legends
League of Legends

Evet Dünyada En Çok Oynanan Oyunları listesinin tabi ki birincisi lol. Kaç senedir insanları kendine bağlamayı başaran yapım bu başarısını hala sürdürüyor. League of Legends , RTS’nin hızını ve yoğunluğunu RPG unsurlarıyla birleştiren hızlı ve rekabetçi bir çevrimiçi oyundur. Her biri benzersiz bir tasarıma ve oyun tarzına sahip iki güçlü şampiyon takımı, çoklu savaş alanlarında ve oyun modlarında başa baş savaş. Sürekli genişleyen şampiyon kadrosuyla, sık güncellemelerle ve gelişen bir turnuva sahnesiyle League of Legends , her beceri seviyesindeki oyuncular için sonsuz bir tekrarlanabilirlik sunuyor.

2. Minecraft (Yapımcı: Mojang)

Minecraft yapımcı mojang
Minecraft

Evet şaşırabilirsiniz ama hala minecraft dünyanın en çok oynana oyunlarından biri. Yaşı küçük kesimi özellikle kendine bağlayan oyun bir süre daha piyasada adından söz ettireceğe benziyor. En çok satan, bağımsız olarak geliştirilen ve yayınlanan video oyunlarından biri olan Minecraft, çocukları yaratıcı düşünme, geometri ve hatta yaratıcı blok yapılar inşa ederken küçük bir jeolojiye çeker

3. Hearthstone: Heroes of Warcraft (Yapımcı: Blizzard Entertainment)

Hearthstone: Heroes of Warcraft (Yapımcı: Blizzard Entertainment)
Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone: Heroes of Warcraft , Microsoft Windows, Mac OS X, iOS ve Android platformlarında herkesin oynayabileceği ücretsiz bir çevrimiçi kart oyunudur. Oyuncular (her biri destansı bir Kahraman tarafından temsil edilen ) dokuz Warcraft Sınıfından biri olarak oynamayı seçtiler ve sonra sırayla güçlü Büyüler kazanmak , kahramanca silah veya yetenek kullanmak veya rakiplerini ezmek için güçlü Minionlar çağırmak için özelleştirilebilir Güvertelerinden Oyun oynamaya devam ediyorlar.

4. Counter-Strike: Global Offensive (Yapımcı: Valve)

Counter-Strike: Global Offensive (Yapımcı: Valve)
Counter-Strike: Global Offensive

Günümüz dünyasının bir klasiği olarak tabi ki cs:go dünyanın en çok oynanan oyunları arsında yerini alıyor. CS:GO yu sanırım anlatmama gerek yok. Klasik takım halinde silahlı savaş oyunu.

5. Fortnite (Yapımcı: Epic Games)

Fortnite (Yapımcı: Epic Games)
Fortnite

Benim hiç haz etmediğim bir oyun kendisi. Ama bu yeri hak etmişse yazmak gerek demi. Fortnite Battle Royale, bir hayatta kalma oyunudur, bu da kazanabilmek için oyunda diğer 99 çevrimiçi oyuncuyu yenmek zorunda olduğun anlamına gelir . Bu rekabetçi unsur oyuna bir aciliyet dokunuşu ekliyor, oyuncuların oyunda kalmak için fırtınanın gözüne takılmaktan kaçınmaları gerekiyor, fırtına yaklaşırken düzenli geri sayımlar var.

Oyunlar renkli animasyonlar ve grafikler genç kullanıcılara hitap edecek . Epic Games, oyunculara yeni güncellemeler, yeni teklifler ve oynamanın yeni yolları ile zekice davranıyor. Fortnite yakında mobil cihazlarda piyasaya sürülecek. Kullanıcılar, oyunu ücretsiz olarak oynamaya devam ederek ücretsiz olarak yeni ögelerin kilidini açabilir.

6. Overwatch (Yapımcı: Blizzard Entertainment)

Overwatch (Yapımcı: Blizzard Entertainment)
Overwatch

Dünyanın en çok oynanan oyunları listesinin 6. sırasında muhtemelen çoğunuzun bilmediği Overwatch var. Overwatch , Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan ve 24 Mayıs 2016’da PlayStation 4, Xbox One ve Windows için yayımlanan, takım tabanlı, çok oyunculu bir birinci şahıs nişancı oyunu. … Bir takımdaki oyuncular, bir haritadaki kontrol noktalarını güvenceye almak ve savunmak için birlikte çalışır veya harita üzerinde bir yüke sınırlı bir süre içinde eşlik eder.

7. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege (Yapımcı: Ubisoft Entertainment)

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege (Yapımcı: Ubisoft Entertainment)
Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

Tom Clancy Rainbow Six Kuşatma (genellikle kısaltılmış Rainbow Six Siege ) Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan bir taktik nişancı video oyunudur. Oyun, oyuncular arasında çevresel yıkıma ve işbirliğine büyük önem veriyor. CS:GO ya çok benzeyen oyun dünyanın en çok oynanan oyunları listesinde 7.sıraya girmeyi başarıyor.

8. Dota 2 (Yapımcı: Valve)

Dota 2 (Yapımcı: Valve)
Dota 2

Yıllar boyunca CS: GO kadar tutarlı olmayı başarabilen tek başlık DOTA 2’dir. Geçmişte yaptığı rakamları koymasa da, 1,2 milyonluk bir tepe noktası ile hala popüler ve büyük bir esports varlığına sahiptir.

9. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (Yapımcı: Bluehole Studio)

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (Yapımcı: Bluehole Studio)
PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

Evet tabi ki listenin olmazsa olmazı PUBG. Dünyada hızlı bir şekilde popülerleşen PUBG, dünyada en çok oynanan oyunlar arasında yükselmeye devam ediyor. PUBG’yi bilmeyenler için anlatmak gerekirse. Çevrim içi çok oyunculu bir açık dünya savaş oyunu.

10. World of Warcraft (Yapımcı: Blizzard Entertainment)

World of Warcraft (Yapımcı: Blizzard Entertainment)
World of Warcraft

Blizzard Entertainment tarafından yapılan bir oyun daha listemize giriyor. Ne diyelim adamlar öyle sıkı çalışıyor ki yaptıkları her oyun patlıyor, dünyada en çok oynanan oyunlar arsına giriyor. Açık dünya oyunu olduğu söylenebilecek olan oyunu büyük bir kitle oynamaya devam ediyor.

11. Apex Legends (Yapımcı: Electronic Arts)

Apex Legends (Yapımcı: Electronic Arts)
Apex Legends

APEX LEGENDS çıkar çıkmaz PUBG ve Fortnite’nin büyük bir rakibi haline geldi. PUBG gibi bir açık dünya çok oyunculu savaş oyunu olan apex legends grafikleri ile göz dolduruyor. Ve ileride dünyanın en çok oynanan oyunları arasında daha da yükseleceğine eminim.

12. Grand Theft Auto V (Yapımcı: Rockstar Games)

Grand Theft Auto V (Yapımcı: Rockstar Games)
Grand Theft Auto V

Çocukluğumuzun oyunu olan gta, yeni oyunu olan GTA5 ile hala zirvelere oynamaya devam ediyor. Çıkalı seneler olmasına rağmen hala en çok oynanan oyunlar listesinde kalacağa benziyor. Açık dünya oyunları arasında ise zirvedeki krallığını korumaya devam ediyor.

13. World Of Tanks (Yapımcı: Wargaming)

World Of Tanks (Yapımcı: Wargaming)
World Of Tanks

Çevrim içi bir oyun olan World Of Tanks tankları kişiselleştirme ve yoğun atmosferi gibi bir çok özelliği sayesinde listelerde kendine yer buluyor. Çok oyunculu savaş oyunu olan World Of Tanks, tank kullanıp güzel vakit geçirebileceğimiz harika oyunlardan biri.

14. Garry’s Mod (Yapımcı: Valve)

Garry’s Mod (Yapımcı: Valve)
Garry’s Mod

Yine Valve’nin bir oyunu olan Garry’s Mod half-life 2 ve counter-strike source’da yer alan objeleri, karakterleri, vb istediğiniz gibi seçip haritaya yerleştirebildiğiniz ve fizik motorunun yardımıyla da bu nesneleri ve karakterleri istediğiniz biçimde hareket ettirip şekilden şekile sokabildiğiniz, eğlenceli bir mod.

15. Rocket League (Yapımcı: Psyonix)

Rocket League (Yapımcı: Psyonix)
Rocket League

Rocket League çoğumuzun bildiği efsane oyunlar dan biri. Beraber oynayarak eğlendiğimiz bu oyun da dünyanın en çok oynanan oyunları arasına girmiş. Rocket League arkalrında roket takılı arabalar ile futbol oynadığımız bir oyun, bu bilgiyide buraya bilmeyenler için ekleyeyim.

16. Arma 3 (Yapımcı: Bohemia Interactive)

Arma 3 (Yapımcı: Bohemia Interactive)
Arma 3

ARMA 3 de dünyada en çok oynanan oyunlar listesinde kendine yer bulmuş. Aslında buna şaşırmamak lazım çünkü arma 3 çok oyunculu olması ve yoğun atmosferi ile insanları kendine bağlıyor. Bu oyunu oynamanızı kesinlikle öneririm. Çünkü oyun diğer oyunlar dan farklı olarak acayip sarıyor.

17. Subnautica (Yapımcı: Unkown World Entertainment)

Subnautica (Yapımcı: Unkown World Entertainment)
Subnautica

Subnautica da en çok oynanılan oyunlar listesine girmeyi başarıyor. Muhtemelen bu oyunuda çoğunuz bilmiyordur. Ama oyunun geçtiği ortam sizi büyülüyor bu yüzden oyunun başından kalkası gelmiyor insanın. Bu oyunu da kesinlikle oynamalısınız diyorum.

18. Battlefield V (Yapımcı: Electronic Arts)

Battlefield V (Yapımcı: Electronic Arts)
Battlefield V

Battlefield V ilk çıktığında oynanıldığı kadar oynanılmasada hala oyun dünyasında ağırlığını korumakta ve bu yüzden dünya da en çok oynanılan oyunlar listemizin sonunu hak ediyor.

Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar Listemizdeki Oyunları Daha Ayrıntılı İncelemek Ve Satın Almak İçin Steam. (Tıklayınız)

► Bu Yazımız İlginizi Çekebilir: Telefon Ve Bilgisayar Oyunları Nasıl Yapılır?

Evet bir yazının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu yazımızda dünyada en çok oynanan oyunları sıraladım. En çok oynanılan bu oyunları size aktarırken elimden geldiğince kısa kısa açıklamaya çalıştım. Umarım liste hoşunuza gitmiştir.

Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları 2020

Yorum Yap