Genel Oyunlar

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak? GTA 6 Nasıl Olacak?

GTA_6_ne_zaman_çıkacak_ve_nasıl_olacak_gta6_beklenen_özellikler

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak? GTA 6 Nasıl Olacak? Bu sorular oyun severlerin biraz daha kafasını karıştıracağa benziyor çünkü Rockstar yeni oyunu daha iyi ve görkemli yapmak için kolları sıvamış durumda.

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?
GTA 6 ne zaman çıkacak sorusunun resmi bir cevabı yok. Çıkan GTA serilerinin arasındaki süreye, oyunun büyük olacak olmasına ve Rockstar’ın GTA 5’e ilgi sönene kadar bekleyecek olması ihtimaline dayanarak GTA 6’nın 2018-2020 arasında çıkabileceğini söyleyebiliriz.
(Dayanın çıkış tarihine az kaldı az??)

GTA Kronolojisi

GTA Yıl Yapımcı
Grand Theft Auto 1997 DMA Design
Grand Theft Auto, London 1997 DMA Design
Grand theft Auto III 2001 DMA Design
Grand Theft Auto: Vice City 2002 Rockstar North
Grand Theft Auto: San Andreas 2004 Rockstar North
Grand Theft Auto: IV 2008 Rockstar North
Grand Theft Auto: V 2013 Rockstar North
Grand Theft Auto:VI 2018-2020? Rockstar North

GTA 6 Nasıl Olacak?
Rockstar’ın GTA serilerini daha büyük ve gelişmiş yaparak devam ettiğine göre GTA 6’nın oyunlar içinde bir devrim niteliği taşıyacağından eminiz. Kim bilir belkide gta 6 hiçbir oyunda rastlayamayacağımız oynanış ve özelliklerle karşımıza çıkacak bu özelliğiyle de oyun sektörüne yeni bir yol çizecektir. Biraz abartıyorsun dediğinizi biliyorum fakat Rockstar’ın açıklamalarına ve yaptıklarına bakılırsa bu dediklerim az bile kalabilir.

 

  • Bir çok karakter, çoklu karakter özelliği devam edecek ve Trevor gibi hem pislik hem eğlenceli karakter de olacak. (Kesin Olacak)
  • Easter Egg’ler olacak, GTA 5 de çok beğeni toplayan gizemli yerlerin ve nesnelerin sayısı arttırılacak. (Kesin Olacak)
  • Dev harita, GTA 6 da dev bir harita olacağı iddia ediliyor ayrıca birden fazla şehir olacağı da öngörülüyor. Bu fazladan eklenen şehirlere ise hava ve deniz yolu ile ulaşım yapılacağı söylenmekte yani özetle gta da hava alanı gerçek anlamda kullanılabilecek. (İhtimal)
  • Karakter özelleştirilebilecek, GTA severler oyunu oynamadan önce ana karakteri özelleştirmeyi çok istemektedirler (Şahsen ben isterim:) ). Yüz, vücut ve diğer şeylerin özelleştirilmesi GTA 6 da göreceğimiz özelliklerden olabilir. (İhtimal)
  • VR (Virtual Reality) uyumluluk, GTA 6 sanal gerçeklik gözlüğü ile oynanılacak olabilir.(İhtimal)
  • Konsept değişikliği, basit konsept değişiklikleri olabilir örneğin bir eşkıyanın yerine bir asker rolünde olabiliriz. (İhtimal)
  • Ana karakter kadın olabilir, bu kadar şiddet bir kadına ne kadar yakışır bunu bilemeyiz ama bundan önce çıkan tüm GTA serilerin de karakterlerin tümü erkek olmuştu. Hatta GTA 5’te bir tane yetmedi üç tane birden saldılar başımıza ancak dediğim gibi bu GTA serisinde ana karakterin kadın olacağına dair ihtimaller var. (İhtimal)

► İlginizi Çekebilir: Oyunlar Nasıl Yapılır?

Yorum Yap