İnceleme Oyunlar

Life is Strange: Before the Storm Sistem Gereksinimleri

Life is Strange: Before the Storm sitem gereksinimleri ve oyun tanıtımının yapıldığı inceleme yazısı
Life is Strange: Before the Storm

Life is Strange ilk oyunun başarısının ardından ikinci oyun 2017 Ağustosun 31 inde piyasaya sunulmuş bulunmakta. Bizde, Life is Strange Before the Storm’u inceleyip oyun hakkında bilgi vermek ve sistem gereksinimlerini size sunmak için bir tanıtım yazısı yazalım dedik.

Life is Strange bizleri etkileyen hikayesi ve pastel grafikleri ile bu sefer 3 episode olarak karşımıza çıkacak. ilk oyunu oynadıysanız “ilk oyun 5 episode idi bu ise 3, kısa değil mi?” diyebilirsiniz ama hiç korkmayın bu episode’ler yani bölümler uzun olacak! Life is Strange, ilk oyunu oyuncular tarafından fazlasıyla sevilmişti, şahsen ben oyuna bayılmıştım eminim bu ikinci oyun da gayet iyi olacak.

Oyun da Türkçe alt yazı veya Türkçe dublaj bulunmamakta. İlerde çıkması muhtemel Türkçe yamaları kurarak, oyunu daha anlaşılır yapabilirsiniz.

Life is Strange: Before the Storm Fragman

Fragmanı izleyerek bir nebze nasıl bir oyun olduğunu görebilirsiniz… Ben fragmandan şunu çıkardım, yeni life is strange müzik bakımından ilk oyun gibi iyi iş çıkaracağa benziyor.

Grafik bakımından ise yine ilk oyun gibi aşırı bir sistem gereksinimi yok, bu sayede donanım konusunda durumu el vermeyen arkadaşlarımız da bu oyunu düşük ayarlarda oynayıp sisteminden gayet iyi verim alabilir. Ayrıca Life is Strange Before the Storm ilk oyunun o etkileyici havasını korumaya devam ediyor…

Life is Strange: Before the Storm Hakkında

Life Is Strange , Dontnod Entertainment tarafından yapılan ve Square Enix tarafından yayınlanıp piyasaya sürülmüş interaktif yani seçiminize göre şekillenen bir oyundur. Life is Strange, iyi oyunların hızlı gelişen aksiyonlar, müthiş grafikler ve gerilime sokan sahnelerden ibaret olmadığını, iyi bir hikaye ile de oyunların etkileyici olabileceğini bizlere ve oyun yapımcılarına kanıtlamıştır.

Hali hazırda Square Enix da life is strange’nin potansiyelinin farkında olup ikinci oyunun yapımına destek verdi ve geçtiğimiz haftalar dada oyunu piyasaya sundu…

Life is Strange: Before the Storm öncesi ile başlayalım çünkü eğer ilk oyunu anlamaz iseniz ikinci oyunun nasıl olduğunu anlayamazsınız (Dostlar burada size spoiler vermeyeceğim sadece oyunun bilinmesi gereken ana hatlarını vereceğim!). Life is Strange ilk oyunda karakterimiz bir kız, henüz ergenliği yeni terk eden üniversiteli bir kızı yönetmekteyiz. Yönetmekte olduğumuz Max (maxine caulfield) zamanı geriye alma yeteneği olduğunu keşfedecek ve uzun süre önce terk ettiği arkadaşı Chloe Price ile fantastik bir hikayeye atılacaktır…

Life is Strange: Before the Storm ilk oyunun geçtiği zamanın, üç yıl gerisini konu almaktadır. Oyuncular bu sefer Max yerine 16 yaşındaki Chloe Price’ı yönetmektedirler. Chloe en iyi arkadaşı olan Max’ın gidişiyle üzüntüye kapılacak, buda Chloe’nin popüler kız olan Rachel Amber’le arkadaş olmasına neden olacaktır. İkili, dostlukları sırasında birbirinin yaralarını sararken bir dizi olay yaşar…

Life is Strange: Before the Storm Chloe Ve Rachel'ın dostluğu

Chloe Ve Rachel

Life is Strange Before the Storm hakkında çıkan haberlere ve oyuncu yorumlarına göre size şunları söyleyebilirim ki, Before the Storm en az ilk oyun kadar iyi ve insanları saran bir yapıya sahip. Oyunda bir çok nesneyle etkileşimden tutun graffiti yapmaya kadar bir çok özellik bulunmakta. Öte yandan, sanki bir oyun oynuyor değilde etkileşimli bir sinema izliyormuş gibi bir izlenim veriyor.

Life is Strange: Before the Storm Sistem Gereksinimleri

Sistem gereksinimleri bakımından ilk oyuna göre daha iyi donanımlar istiyor fakat, bu donanımlar çok iyi olacak ve çok performanslı olacak diye bir kaide yok. İyi sayılabilecek her bilgisayar Life is Strange Before the Storm’u düşük ayarlarda gayet iyi çalıştırabilir.

Minimum Sistem Gereksinimleri
 • İşletim Sistemi: Windows 7 veya üstü (64-bit İşletim Sistemi Gerekli)
 • İşlemci: Intel Core i3-2100 (3.1GHz) veya AMD Phenom X4 945 (3.0GHz)
 • RAM (Bellek): 3 GB
 • Ekran Kartı: AMD Radeon R7 250 veya NVIDIA Geforce GTX 650
 • DirectX: Sürüm 11
 • Gereken Depolama Alanı: 14 GB
Önerilen Sistem Gereksinimleri
 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit İşletim Sistemi Gerekli)
 • İşlemci: Intel Core i3-6100 (3.7GHz) veya AMD Athlon X4 845 (3.5GHz)
 • RAM (Bellek): 6 GB
 • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 460 veya NVIDIA Geforce 1050
 • DirectX: Sürüm 11
 • Gereken Depolama Alanı: 14 GB

Evet dostlar böylelikle Life is Strange: Before the Storm’u gerektiği kadar inceledik, oyun hakkında yeterli bilgiyi ve sistem gereksinimlerinin öğrenmiş oldunuz; fakat hala bir sorunuz var ise örneğin; sisteminizin oyunu kaldırıp kaldırmayacağı hakkındaki sorularınızı yorumlar kısmından bana sorabilirsiniz.

► İlginizi Çekebilir: GTA 6 Ne Zaman Çıkacak? GTA 6 Nasıl Olacak?

3 Yorum

 • Life is Strange gerçekten müthiş bir oyun herkese oynamasını tavsiye ederim… Bu arada yazınız gerçekten bilgilendirici olumus.

Yorum Yap