Bilgisayar

Masaüstü PC – Dizüstü Laptop – Televizyon İçin WİFİ Adaptör Tavsiyesi

Masaüstü Dizüstü PC Ve Televizyon İçin WİFİ Adaptör Tavsiyesi
Masaüstü Dizüstü PC Ve Televizyon İçin WİFİ Adaptör Tavsiyesi

Merhaba bu yazıda size test ettiğim WİFİ Adaptörler arasından en iyi birkaç tanesini tanıtacağım. Sizler için seçtiğim en iyi wifi adaptörler tavsiyesine geçmeden önce wifi adaptörü çok kısa tanıtmak istiyorum.

Bir bilgisayar İnternet’e bağlı olmadan size pek fayda sağlamayacaktır. İnsanlar İnternet’e bağlanmak için çoğunlukla, kablolu bir Ethernet hattı tercih ederken; bir çoğu ise WİFİ ile internete bağlanmaktadır.

Kablosuz ağ, İnternet Erişiminizi kolaylaştıran bir İnternet Servis Sağlayıcı (ISS) ile iletişim kurabilen bir geniş bant modemle başlar. Kablosuz ağ başladı diyelim ve evin her yerine yayılıyor ama bilgisayarda bu kablosuz ağa bağlanabilmek için olan WİFİ ağ bağdaştırıcı kartı yok bu durumda modemden bilgisayara kadar ethernet kablosu döşenmeli ama bu duruma her ev el vermiyor hele birde modem ile bilgisayarın arsı uzak ise vah halinize. İşte bu tür durumlarda imdadımıza WİFİ Adaptör koşuyor. 

► Bu Yazımız İlginizi Çekebilir: WİFİ Adaptör Nedir? Ne İşe Yarar?

Eğer sizinde bilgisayarınızda wifi özelliği yoksa wifi adaptör sayesinde wifi özelliği kazandırabilirsiniz.

Sadece wifi’si olmayan bilgisayarlar da değil, olan bilgisayarların da kapsama alanını genişletmek için kullanılabilmektedir. Ek bir bilgi vereyim, wifi adaptör bilgisayarların yanı sıra telefonlarda ve bazı televizyonlar’dada kullanılabilmektedir.

EN İYİ WİFİ ADAPTÖRLER TAVSİYE

Sizin için fiyat-performans wifi adaptörleri seçmeye çalıştım. Hem ucuz hem performanslı olanlardan aşağıya doğru sıraladım.

1- TP-LINK TL-WN722N 150 Mbps
Wifi adaptör önerisi: TP-LINK TL-WN722N 150 Mbps

TP-LINK TL-WN722N 150 Mbps

Kablosuz USB Adaptör TL-WN722N masaüstü veya dizüstü laptop’a takılarak, PC’nin kablosuz ağa bağlanmasını ve yüksek hızda İnternet’e erişimini sağlar. Ayrıcı akıllı televizyon sahibi iseniz “TP-LINK TL-WN722N” kullanabilirsiniz hiç sıkıntı olmaz. TP-LINK Wireless adaptör 150Mbps’a kadar kablosuz hız sağlayarak İnternet’te sörf, online oyunlar ve HD video akışları için yüksek performans sağlar. Eğer wifi adaptör tavsiyesine bakıyorsanız muhtemelen laptop ta veya bilgisayarınızda veya smart tv’nizde hali hazırda var olan wifi muhtemelen az kapsama alanına sahiptir. TL-WN722N wireless adaptörün size kapsama alanı konusunda hiç sıkıntı çıkarmayacağından emin olabilirsiniz çünkü 4 dBi çıkarılabilen harici antene sahiptir.

TL-WN72N’de WI-FI Protected Setup (WPS) uyumlu, QSS düğmesi bulunmaktadır; Ayrıca TL-WN722N çeşitli çalışma ortamlarına adaptasyon için çevrilip döndürülebilen 4 dBi yüksek kazançlı harici anten ile gelmektedir. TL-WN722 tam bir Fiyat/Performans ürünüdür. 

Ben TP-LINK TL-WN722N’yi baya uzun bir süre kullandım ve hiç sıkıntısını görmedim. Hem laptop ta hem masaüstü bilgisayarda tlwn722n wireless adaptörü kullandım ve gayet iyi sonuç aldım size de bu wireless adaptörü rahatlıkla tavsiye ederim. TP-LINK TL-WN722N wifi adaptörü buraya tıklayarak hepsiburada dan inceleyebilirsiniz.

Önemli: WİFİ Adaptör seçiminde TP-Lınk, Airties, Asus, Zyxel gibi markaları tercih etmeniz her zaman sizin yararınıza olacaktır. Bu markalar kullanım ömrü ve ürün işlevselliği bakımından en iyiler arasındadır.

2- ASUS USB-N14 Wireless Adaptör

USB-N14 yüksek çekim gücü yanında 802.11n Wi-Fi ile HD paylaşım, Online Oyunlar, download vs. Her şey çok daha akıcı. Ayarlanabilir Kablo USB-N14 adaptörünüzü içeriğindeki uzatma kablosu ile çok daha ideal konumlandırabilir ve ince ayar yaparak daha iyi sinyal seviyesi yakalayabilirsiniz.

Tek Tık’ta Kurulum Modem,Router veya Access Point cihazlarınız ile WPS ile tek tıkta kurulum yapmak mümkündür. Hiçbir zahmete girmeden USB-N14 ve USB-N14’ü bağlayacağınız cihazın WPS tuşlarına basmanız yeterlidir.

USB-N14 çıkarılabilir 2 adet 5dbi yüksek kazançlı anten ile donatılmıştır.Çıkarılabilir tasarım sayesinde daha yüksek performansa güncellemek de kullanıcının inisiyatifindedir. *ASUS testlerinde onaylanmıştır. Gerçek performans kullanım şekli ve çevresel faktörlere göre değişiklik gösterebilir.

ASUS’un bu modeli en çok satılan wireless adaptörler den biri, iki anteni ile çok iyi iş çıkarmaktadır. Yukarıda tavsiye ettiğim TP-LINK wifi adaptörden biraz daha pahalı ama yinede hızı ve kalitesi sebebi ile bunun normal olduğununu söyleyebilirim. Bu modeli alıp rahatlıkla bilgisayarınız da, laptop da, smart tv de kullanabilirsiniz. ASUS USB-N14 Wireless Adaptör buraya tıklayarak hepsiburada dan inceleyebilirsiniz.

3- TP-LINK TL-WN725N 150 Mbps Nano USB Adaptör

Bu wifi adaptörü tavsiye etmemin sebebi hem kaliteli hem ucuz, hem hızlı, hemde minicik olmasıdır. En beğendiğim ve size de tavsiye ettiğim TP-LINK TL-WN722N 150 Mbps den kat be kat küçük olan bu wifi adaptör çok uzun mesafelerden sinyal alam verme konusunda birazcık yetersiz ama aynı odadan, örneğin tv ye İnternet bağlamak istiyorsanız gayet yeterli bir model.

TP-LINK’in 150Mbps Kablosuz N Nano USB wifi adaptörü, TL-WN725N 150Mbps veri aktarım hızıyla kullanıcıların masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarını bir kablosuz ağa bağlanmasına olanak tanır. Bu cihaz ayrıca geliştirilmiş kablosuz şifreleme ve kolay kurulum da sunmaktadır. Bu minyatür wifi adaptör bilgisayarınızın USB portuna bir kere bağlandıktan sonra evde kullanırken ya da seyahat ederken çıkarmanıza gerek kalmadan kolay taşınabilmesi ve yer kaplamaması için tasarlandı.

Antenli Wİ-Fİ Adaptör Ve Mini Wİ-Fİ Adaptör. Antenli Ve Antensiz WİFİ-Wireless Adaptör Nano-Mini Wireless Adaptör

Antenli Wİ-Fİ Adaptör Ve Mini Wİ-Fİ Adaptör

Küçük ve şık tasarımı sayesinde, bir kere bilgisayarınıza bağladığınızda varlığını unutabilirsiniz. 3 yıl garantilidir. Geliştirilmiş Güvenlik: 64/128 WEP, WPA, WPA2/WPA-PSK/WPA2-PSK(TKIP/AES) desteği 14 dil destekli kolay kurulum yazılımı sayesinde zaman kaybetmeden İnternette bağlanma imkanı 150Mbps hızlı kablosuz iletimi ile video ve İnternet çağrıları için idealdir.

Kablosuz İnternet ağı konusunda yeni olan kullanıcılar bile güvenlik yapılandırmalarını, kablosuz bağlantıları kolayca ayarlayabilirler. TL-WN725N paketi ile gelen 14 farklı dil destekli kolay kurulum yazılımı zahmetsiz bir şekilde kurulum yapmanızı ve kablosuz ağ ayarlarınızı yapılandırmamızı sağlar.

Kolay bir şekilde dizüstü bilgisayarınızdaki interneti, hotspot yayını yaparak diğer kablosuz cihazlar ile paylaşabilirsiniz veya akıllı televizyona bağlayıp İnternete bağlanabilirsiniz.

MİNİ WİFİ adaptörü Şık ve minyatür tasarımı ile kullanıcılar bu USB adaptörü kırılma, başka port girişlerini engelleme ya da kaba bir görüntü oluşturma sıkıntılarına maruz kalmadan istedikleri USB portuna takıp bir daha çıkarmalarına gerek kalmadan rahatlıkla kullanabilirler. TP-LINK TL-WN725N 150 Mbps Nano USB wireless adaptör buraya tıklayarak hepsiburada dan inceleyebilirsiniz.

4- Platoon PL-9335 USB 3.0 Wifi Adaptör

Normalde bu marka konusunda bir şey tavsiye etmek konusunda dikkatli olurum çünkü sorun çıkma ihtimali yüksek ve sorunun çözümü konusunda yardım alınması biraz zor bir markadır. Ama bu modeli bizzat incelemiş bulunduğum için size tavsiye ediyorum. PL-9335’in kalitesi konusunda net bir şey söyleyemem ama ucuz ve işlevsel olduğu kesin.

Nano adaptör sayılacak boyutlarda olan PL-9335 anteni sayesinde daha uzak mesafelere sinyal dağıtıyor ve alabiliyor. 300 Mbps hıza sahip olan bu wifi adaptörün güvenlik konusun dada bir sıkıntısı bulunamamakta. Kolay bir şekilde dizüstü bilgisayarınızdaki interneti, hotspot yayını yaparak diğer kablosuz cihazlar ile paylaşabilirsiniz veya akıllı televizyona bağlayıp İnternete bağlanabilirsiniz. Platoon PL-9335 USB 3.0 Wifi Adaptör buraya tıklayarak hepsiburada dan inceleyebilirsiniz.

Bu yazımızda size en iyi wireless adaptörleri tanıtmaya çalıştım. Aslında en iyi denilmez ama bir ev kullanıcısı için fiyat performans bakımından daha iyisinin olmadığı ürünleri sıraladım. Umarım verdiğim wifi adaptör tavsiyeleri size yardımcı olmuştur.

Yorum Yap