Genel Nasıl Yapılır

Wifi Sinyali Nasıl Güçlendirilir

Wifi

Merhaba beyler ve bayanlar eminim hepimizin başına bir kere gelmiştir wifi nin çekmemesi olayı, bu yazımızda bu can sıkan huzur bozan wifi çekmeme sorununu nasıl çözebileceğimizin maddeler halinde yöntemlerini sıralayacağız hadi başlayalım.

1-Parazit Ve Yansıtıcılardan Modemi Uzak Tutun

Parazit olabilecek cihazlardan yani sinyal karışıklığı olabilecek cihazlardan, telefon, mikrodalga gibi cihazlardan modeminizi uzak tutarak wifi sinyalini güçlendirebilirsiniz. Yansıtıcı olan ayna, cam vb. nesnelerinden modeminizi uzak tutarak wifi sinyalinin yansıyıp gücünün azalmasını engelleyebilirsiniz ve İnternetin tadını çıkarabilirsiniz.

 

2-Modem Eşyaların Arkasına Saklamayın

Evet en yaygın yapılan yanlışlardan biride bu, modemi televizyon, masa, bilgisayar gibi eşyaların arkasına saklamak eğer modeminizi bu tür eşyaların arkasına saklamassanız  wifi daha iyi çekecektir ayrıca modeminizi yüksek bir noktaya sabitlerseniz yani modemin çevresinde az eşya bulunan görünebilir bir yere koyarsanız wifi daha iyi çekecektir.

3-Wifi GüçlendiriciYapmak

Bir metal içecek kutusunu kesip wifi sinyali için yansıtıcı anteni yapıp wifi sinyalinizi güçlendirebilirsiniz şöyle dediğinizi duyar gibiyim hani yansıtıcılar kötüydü evet yansıtıcı belirli bir bölüme yansıttığı için kötü ama biz bunu bilerek wifi sinyalini belirli bir bölgeye yönlendirirsek bize yarar olarak dönecektir.

4-Farklı Bir Wifi Kanalı Kullanmak

Eğer etrafınızda bir sürü wifi bulunuyorsa wifi sinyalinin bunlarla karışıp gücünün azalma ihtimali var, farklı bir kanal yani farklı bir frekans kullanarak karışıklığı azaltabiliriz bunun için Wifi Analyzer ile ortam için en uygun kanalı bulup ayarlayabilirsiniz ve wifi sinyalini güçlendirirsiniz dolayısıyla İnternet deneyiminiz güçlenir.

 

5-Daha Güçlü Bir Anten Kullanmak

Wifi gücü anten ile bağlantılıdır güçlü bir anten alıp modeme takarak wifi sinyalini diğer yöntemlerden daha fazla güçlendirebilirsiniz

Yorum Yap